O mnie

 

PawełPięta-łowicki-radamiasta

Urodziłem się w Łowiczu w 1980 roku. Mieszkam z rodziną na Osiedlu Kostka. Pomimo tego, że wiele lat studiowałem w Warszawie – nie opuściłem jednak Łowicza – codziennie od 10 lat dojeżdżam do pracy. Uwielbiam jeździć na rowerze. Jestem Honorowym Krwiodawcą i posiadam srebrną odznakę Zasłużonego Dawcy Krwi. Przez 14 lat tańczyłem w Regionalnym Zespole Pieśni i Tańca „Boczki Chełmońskie”

Rodzina

 

cropped-0032

 

Wszystkie sukcesy zawdzięczam swojej rodzinie – żonie Katarzynie i dzieciom: Stasiowi i Stefanii. Właśnie dzięki dzieciom zacząłem patrzeć na rozwój miasta z innej perspektywy, a oświadczenie życiowe pokazało mi, że Łowicz ma wielki potencjał i dlatego zdecydowaliśmy się zamieszkać tutaj – w Łowiczu. Wolny czas spędzam z rodziną na wycieczkach rowerowych i spacerach po górach, których jesteśmy miłośnikami

Wykształcenie

0046419001271319115

 

Posiadam tytuł magistra zarządzania, a obecnie jestem słuchaczem studiów doktoranckich na kierunku ekonomia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Przez wiele lat prowadziłem zajęcia ze studentami. Ukończyłem również studia podyplomowe z zakresu pozyskiwania funduszy europejskich m.in. na rozwój mikroprzedsiębiorczości i rozwój lokalny oraz szereg kursów komputerowych. Od lat biorę udział w konferencjach organizowanych w Polsce i zagranicą.

Doświadczenie zawodowe

IMG_0093

Wszystkie moje zainteresowania związane są z szeroko pojętymi zagadnieniami dotyczącymi rozwoju regionalnego Łowicza i okolic. Pracuję w Departamencie Kontroli na Miejscu w Centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie, gdzie zajmuję się weryfikacją wydatkowania funduszy unijnych. Wcześniej pracowałem m.in. w Katedrze Polityki Agrarnej i Marketingu SGGW w Warszawie gdzie uczestniczyłem w pracach zespołu badającego poziom życia mieszkańców żyjących poza dużymi miastami.

Działaność społeczna

Tydzień z Internetem  20.03.2013 081

Godziny popołudniowe oraz weekendy poświęcam na działalność społeczną. Jestem Latarnikiem Polski Cyfrowej. Niektórzy z Państwa mogli mnie poznać podczas bezpłatnych zajęć komputerowych dla osób 50+ organizowanych od 2012 roku w powiecie łowickim. Od tego czasu w zajęciach udział wzięło ponad 700 osób. Jestem również zaangażowany w działaność Stowarzyszenia Regionalnego „Boczki Chełmońskie” i łowickiego Stowarzyszenia Rehabilitacyjno-Edukacyjnego „KARINO”. W organziacjach tych pełnię funcję Członka Zarządu. Od 2015 roku jestem także Wiceprzewodniczącym Zarządu Osiedla „Kostka”.